מקרקעין

משרדינו מטפל ומייצג את את לקוחות המשרד בקשת רחבה של נושאים הקשורים למקרקעין – החל בהכנת הסכמי מכר לרכישה/מכירה של נכסי נדל”ן ועד לפתרון וייצוג משפטי בבעיות סבוכות של קביעת בעלות על מקרקעין.%d7%97%d7%95%d7%96%d7%94-%d7%9e%d7%97%d7%99%d7%99%d7%99%d7%91

• הסכמי מכר- ידוע לרובינו כי הסכם לרכישה של מקרקעין ( דירה או מגרש לבניית בית) היא העסקה המשמעותית והחשובה ביותר של חיינו. דווקא בשל חשיבות עסקה מהסוג הזה חובה על עורך דין המייצג רוכשים, בטרם על חתימה על הסכם שכזה, לערוך בדיקות נרחבות להבטחת זכויותיו של הרוכש בנכס אותו הוא מעוניין לקנות.

מן הצד השני, חובתו של עורך הדין המייצג מוכר של נכס נדל”ן לבדוק את המיסוי שיחול על מכירת המקרקעין ולבדוק האם ישנו היטל השבחה בגין המכר וכן לבדוק עבורו את סוגי הפטורים העומדים למוכר ממיסוי מקרקעין וזאת כדי לא לבזבז פטורים על ריק.

משרדינו מתמחה בליווי עסקאות מקרקעין החל מליווי בשלב החוזי, דרך בדיקת “מוקשים” ברכישת מקרקעין ועד לקבלת מלוא הזכויות בנכס.  משרדינו מייצג את קהל הלקוחות בדיווח לרשויות מיסוי מקרקעין וכל הכרוך ברישומם בפועל של הזכויות הנרכשות ו/או הנמכרות.

• עסקאות במקרקעין שבבעלות ציבורית- עסקה של רכישת זכויות חכירה אשר רשומות בבעלות רשות מקרקעי ישראל (לשעבר מינהל מקרקעי הישראל), עמידר, חלמיש או רשות הפיתוח היא עסקה מורכבת מעט יותר מעסקת “טאבו” רגילה מן הטעם הפשוט שלעיתים הזכויות אשר מוסדרות ורשומות באופן נגיש לכל.

כך למשל, בטרם נרכשות זכויות של מוכר זכות חכירה במקרקעין, על עורך הדין לבדוק האם הסכמי החכירה בתוקף, האם התשלומים לרשות מקרקעי ישראל מהוונים, האם אין מניעה להעברת הזכויות וכן בדיקות נוספות בטרם תיחתם עסקה לרכישת זכויות אלה. במקרים רבים מומלץ לרשום את מכירת הזכויות במקרקעין ציבוריים ברשם המשכונות להבטחת זכויות הרוכש.

משרדינו מתמחה בטיפול ובליווי של עסקאות מסוג זה ומעניק שירות יעיל ומהיר לרישום ולהעברת הזכויות במקרקעין אלו.

• רישום זכויות בלשכות רישום מקרקעין- משרדינו מטפל בכל סוגי רישום הזכויות בלשכות רישום המקרקעין (הטאבו) החל מרישום הערות אזהרה , משכנתאות ועד לרישום זכויות בעלות שטרם נרשמו בטאבו.

משרדינו מטפל באיחוד וחלוקה של מקרקעין שאינם מוסדרים וכן בפיצול מקרקעין.
משרדינו רושם בתים משותפים אשר בנייתם הסתיימה אך טרם הסתיים רישומם כבית משותף .